MCAD MPLOT to nakładka do programu GstarCAD 2016 i GstarCAD 2017 ułatwiająca wykonywanie projektów budowlanych w środowisku CAD. Moduł MPLOT porządkuje rysunki tworzone w środowisku GstarCAD i umożliwia generowanie plików wydruków w formatach PDF, DWG i PLT.  MPLOT pozwala na eksport z przestrzeni modelu  do zewnętrznych plików pojedyncze rysunki, którym przypisuje automatycznie nazwy  odpowiadające numeracji  podanej w tabelach rysunkowych. MCAD MPLOT odszukuje  automatycznie ramki rysunkowe i na ich podstawie dobiera do plików optymalny format papieru do wydruków. Pozwala również na kontrolę widoczności podpisów zarówno na wydrukach, jak i w plikach DWG.

Nakładka MCAD MPLOT – Główne cechy:

  • Nakładka porządkuje  rysunki stworzone w GstarCAD i umożliwia eksport pojedynczych rysunków PDF, PLT i DWG ze zbiorczych plików projektowych. Podczas tego procesu użytkownika ma pełną kontrolę widoczności podpisów w tabelach rysunkowych. MCAD MPLOT pozwala na sprawdzenie, jakie wymiary w zadanej skali mają ramki rysunkowe oraz dopisanie wymiarów tych ramek jako formatek rysunków( w milimetrach) do nazewnictwa generowanych plików. Nakładka umożliwia również wyłączenie opcji dodawania nazw formatek do nazw tworzonych plików.
  • MCAD MPLOT ułatwia pracę na wielu plikach projektowych w programie GstarCAD. Zwłaszcza tych, w których znajduje się wiele pojedynczych rysunków w przestrzeni modelu.
  • MPLOT  umożliwia automatyczne uporządkowanie wszystkich posiadanych rysunków w zgodzie ze standardowym wspólnym nazewnictwem oraz ich wydrukowanie do formatów PDF,  DWG oraz PLT. Na komputerze średniej klasy wydruk 100 rysunków z programu GstarCAD do pojedynczych plików nie zajmuje więcej niż kilka minut. Dzięki MCAD MPLOT użytkownik zyskuje całkowitą kontrolę nad podpisami cyfrowymi znajdującymi się na rysunkach.
  • Dzięki nakładce MPLOT możesz łatwo wydrukować PLT z podpisami, aby wysłać je do drukarni wraz z plikami  PDF,  PLT  i DWG bez podpisów, które są wymagane  do oddawanego projektu w formie załącznika cyfrowego.
  • Nakładka MPLOT zapisuje każdy pojedynczy rysunek w osobnym pliku DWG, generując jednocześnie pliki PDF wraz z  wydrukami do plików PLT w  standardzie uniwersalnym HPGL2. HPGL2 to sterownik drukarki uznawany stanowiący standard, dzięki czemu jest łatwo modczytywany oraz drukowany w większości profesjonalnych ploterów ( CANON, HP, OCE, ROLAND, EPSON oraz innych).
  • Nakładka obliczy za użytkownika powierzchnię i liczbę wszystkich rysunków wygenerowanych przez program.  MCAD MPLOT również sprawdzi oraz poinformuje o ewentualnych błędach. Przykładowo za małe formatki rysunków lub rysunki, które wychodzą poza obszar dostępnych na rynku maksymalnych formatek.