Metody licencjonowania

Strefa WIedzy > Metody licencjonowania

Metody licencjonowania

Istnieją dwie metody licencjonowania programu GstarCAD: kod aktywacyjny, przypisany konkretnemu komputerowi oraz klucz sprzętowy na USB. W tym drugim przypadku licencja przypisana jest do klucza USB, a nie do konkretnego komputera, co pozwala na uruchomienie pełnej wersji programu na dowolnym komputerze, do którego w danej chwili podpięty jest klucz. 

Licencja jednostanowiskowa

Licencja uprawnia użytkownika do korzystania z programu na jednym stanowisku. Może być przenoszona pomiędzy stanowiskami, za każdym razem wymaga jednak wcześniejszej dezaktywacji i aktywacji na nowym komputerze.

Licencja sieciowa

Licencjonowanie sieciowe dedykowane jest dla firm użytkujących min. 3 lub więcej licencji.
Licencje takie „przechowywane” są na tzw. Serwerze licencji (może to być dowolny komputer pracujący w sieci firmowej).
Każdy użytkownik może „pobrać” licencje z serwera i uruchomić program na stanowisku lokalnym. Po zakończeniu pracy licencja jest automatycznie zwracana na serwer.
Licencja sieciowa jest najczęściej wykorzystywana przez firmy, które chcą zoptymalizować ilość koniecznych licencji i optymalnie je wykorzystywać na wielu stanowiskach roboczych.

W przypadku zamówienia mniej niż 3 licencji, dopłata za wersję sieciową wynosi 150 zł netto.

Licencja jednostanowiskowa

Licencja uprawnia użytkownika do korzystania z programu na jednym stanowisku. Niemniej jednak może być przenoszona pomiędzy stanowiskami, poprzez przepięcie klucza sprzętowego USB, do którego jest przypisana. Licencja jest aktywna na komputerze, do którego podłączony jest klucz.
W przypadku uszkodzenia mechanicznego lub elektronicznego klucz USB wymieniany jest bezpłatnie.

Uwaga:  Proszę pamiętać, że zgubienie klucza sprzętowego USB jest równoznaczne z utratą licencji. Niestety klucze sprzętowe nie są w żaden sposób monitorowane i nie mamy możliwości weryfikacji, czy licencja jest nadal używana czy faktycznie zginęła.

Koszt klucza USB wynosi 299 zł netto.