Układ menu

W GstarCAD możesz wybrać pomiędzy klasycznym a wstążkowym układem menu – znanymi z programu AutoCAD.

Personalizacja menu

GstarCAD umożliwia Ci swobodne dostosowanie wszystkich elementów wyświetlanych w menu.

Zakładka File

Dzięki prostemu systemowi zakładek, w GstarCAD możesz z łatwością pracować nawet z kilkoma rysunkami jednocześnie.

Lupa

Przydatne narzędzie, dzięki któremu z łatwością podejrzysz wybrany element rysunku.

Środowisko pracy

Przyjazne środowisko pracy pozwoli Ci na szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji programu.

Pasek aplikacji

Pasek aplikacji wyświetla nazwę aktualnej wersji programu oraz przeglądanego rysunku, a w wersji demo przypomina Ci o czasie, jaki pozostał do końca okresu testowego.

Pasek statusu

Pasek stanu informuje Cię o aktualnych współrzędnych oraz ułatwia Ci wprowadzanie poleceń za pomocą klawiatury.

Model układu

Dzięki modelowi układu możesz szybko przełączać widok pomiędzy przestrzenią modelu a utworzonymi układami.

Rysowanie detali

GstarCAD umożliwia precyzyjne rysowanie przy pomocy narzędzi lokalizacji newralgicznych punktów na rysunku.

Linia poleceń

Linia poleceń pozwoli Ci na skuteczne wprowadzanie komend, opcji oraz ich wartości za pomocą klawiatury.

Wprowadzanie dynamiczne

Nowa innowacyjna funkcja, dzięki której odczuwalnie zwiększysz szybkość wprowadzania poleceń w trakcie projektowania.

Wygląd interfejsu

W GstarCAD szybko ustawisz preferowaną kolorystykę interfejsu. Zyskasz także możliwość wyboru jednego z predefiniowanych motywów oraz wł/wył jego poszczególnych elementów.

GstarCAD jest całkowicie kompatebilny z formatem DWG AutoCADa 2017

GstarCAD jest całkowicie zgodny z formatem DWG. Otwierając w GstarCAD plik w formacie DWG, zapisany w programie AutoCAD® w wersji od 2.5 do 2017, możesz być spokojny o swoje dane. Nie utracisz ich, gdyż w trakcie tej operacji nie zachodzi żadna konwersja plików.

Jeżeli chciałbyś posiadać niezawodny i w pełni funkcjonalny program CAD 2D do otwierania DWG w rozsądnej cenie, GstarCAD jest właściwym wyborem.

System GstarCAD jest wyposażony w rewolucyjny silnik oraz szereg innowacyjnych technologii, dzięki którym wszelkie operacje są wykonywane szybko i sprawnie, zużywając przy tym minimalną ilość pamięci. Innowacyjna struktura silnika GstarCAD gwarantuje dalszy rozwój oprogramowania w przyszłości.
GstarCAD pozwala użytkownikom na precyzyjne projektowanie rysunków technicznych 2D. Środowisko pracy jest bardzo zbliżone do tego znanego z programu AutoCAD (GstarCAD obsługuje m.in. bloki AutoCAD i bryły AutoCAD).

Projektanci pracujący w GstarCAD mogą wybrać styl wyświetlania menu ( wstążkowy lub klasyczny). Program umożliwia im również definiowanie norm, linii, stylów wymiarowania, ramek, tabelek rysunkowych, części, powiadomień i wielu innych.
Pomimo faktu, iż GstarCAD jest programem opracowanym głównie z myślą o pracy w środowisku 2D, to posiada także elementarne funkcje pozwalające na pracę w 3D.

GstarCAD Standard stanowi bardzo dobrą i niedrogą alternatywę dla programu AutoCAD LT. Jest przy tym dostępny z bezterminową licencją, bez żadnych subskrypcji.

GstarCAD posiada wiele dedykowanych nakładek, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Program, uzupełniony o odpowiednią specjalistyczną nakładkę, zapewnia maksymalny komfort i wydajność pracy projektantom z wielu różnych branż.
GstarCAD obsługuje nakładki branżowe dla m.in.:
• architektów
• konstruktorów
• mechaników
• geodetów
• elektryków
• instalatorów wentylacji
• inżynierów ruchu

GstarCAD obsługuje ogromną liczbę formatów. W programie możliwy jest m.in.: eksport do formatów dwfx, stl, eps, dxx; import z formatów sat, 3ds, wmf oraz publikowanie w PDF a także 3D DWF. Program pozwala również na:
• Import-eksport plików DWG (openDWG), Plików DXF oraz SCR (skrypty)
• Import plików .MNU (menu) oraz .DCL (dialog box)
• Export plików WMF, EMF (Enhanced Metafile) oraz SLD (slajdy)
• Czytanie plików BMP, GIF, JPG, TIF, obrazów PCX w plikach DWG
• Opcjonalnie – możliwość zainstalowania modułu konwertującego rysunki z formatu PDF do DXF (PDF2DXF)
GstarCAD posiada zoptymalizowany silnik graficzny, który w połączeniu z najnowszą technologią, zapewnia płynną i wydajną pracę nawet przy skomplikowanych zadaniach na dużych rysunkach.

GstarCAD oferuje pełną integrację z systemami Microsoft Windows oraz unikalne cechy zwiększające produktywność m.in.: MDI (wielokrotne, równoczesne otwarcie rysunku); Drawing Explorer, pozwalający na przeglądanie i wymianę zawartości rysunku w oparciu o funkcję drag-and-drop, a także możliwość dostosowania menu i przybornika bez konieczności programowania. Dzięki integracji ActiveX, możesz wstawiać rysunki GtarCAD (lub ich część) do aplikacji z pakietu Mircosoft Office lub schematów Visio2000 Technical Edition.

GstarCAD obsługuje architekturę 64-bitową i pozwala na wykorzystywanie całej pamięci fizycznej. Dzięki temu użytkownicy mogą bez problemu otworzyć oraz efektywnie pracować na wszelkich dużych projektach. GstarCAD w wersji 64-bitowej pozwala użytkownikom, na wykorzystanie pełnego potencjału posiadanego komputera.
W GstarCAD istnieją dwie metody licencjonowania: kod aktywacyjny, przypisany konkretnemu komputerowi oraz klucz sprzętowy na USB. W tym drugim przypadku licencja przypisana jest do klucza USB, a nie do konkretnego komputera, co pozwala na uruchomienie pełnej wersji programu na dowolnym komputerze, do którego w danej chwili podpięty jest klucz.

GstarCAD dostępny jest z licencją jednostanowiskową (SLM) oraz sieciową(NLM). Program instalacyjny praktycznie niczym się nie różni. Rozbieżności występują natomiast w metodzie pobierania licencji (NLM).
Możliwość zakupu licencji sieciowej GstarCAD pojawia się w wypadku zakupu co najmniej trzech licencji programu.

Otwarte środowisko GstarCAD pozwala na łatwe tworzenie dedykowanych aplikacji, z czego chętnie korzystają zarówno zawodowi programiści, jak i zdolni pasjonaci, o czym świadczy coraz większa liczba dostępnych dodatków i nakładek branżowych. GstarCAD obsługuje m.in. języki programowania VBA, Lisp oraz platformę programistyczną .NET.
• System operacyjny: Microsoft Windows 10 (32bit, 64bit) Microsoft Windows 8, 8.1 (32bit, 64bit), Microsoft Windows 7 (32bit, 64 bit), Microsoft Windows Vista (32bit, 64bit), Windows XP (32bit)
• Procesor: Intel Pentium Procesor (zalecany Pentium IV 2GHz lub szybszy);
• Pamięć RAM: Minimum 1GB RAM (zalecane 4GB RAM lub więcej w przypadku wersji 64bit);
• 300 MB Przestrzeni dyskowej (zalecane 1GB);
• Napęd CD-ROM/DVD ROM (w przypadku instalacji z płyty);
• Mysz lub inne urządzenie sterujące;
• Kolorowy monitor;
• Urządzenie wyjściowe (drukarka lub ploter).


Apple Mac OS z Apple BootCamp / Parallels Desktop / VMware Fusion / VirtualBox
(Pozwala na użycie MS Windows na komputerach Apple z procesorem Intel)

Porównanie cenowe | GstarCAD – AUTOCAD

Zachęcamy do porównania cen oraz funkcjonalności programów GstarCAD Std i AutoCAD LT.

GstarCAD to program CAD 2D/3D dedykowany m. in.