Projektanci wszystkich branż potrzebują profesjonalnych narzędzi, zaprojektowanych specjalnie z myślą o ich unikalnych potrzebach. GstarCAD posiada wiele dedykowanych nakładek, które skutecznie przyspieszą i ułatwią wszelkie procesy projektowe w każdej specjalizacji. Otwarte środowisko GstarCAD pozwala na łatwe tworzenie dedykowanych aplikacji, z czego chętnie korzystają zarówno zawodowi programiści, jak i zdolni pasjonaci, o czym świadczy coraz większa liczba dostępnych dodatków i nakładek branżowych.

GstarCAD, uzupełniony o odpowiednią specjalistyczną nakładkę, zapewnia maksymalny komfort i wydajność pracy geodetom, instalatorom wentylacji, inżynierom elektrykom, inżynierom mechanikom oraz projektantom wielu innych branż. Poniżej znajduje się dedykowana dla programu GstarCAD lista nakładek(wentylacja, geodezja, instalacje, elektryczna, mechaniczna itp.). Warto wspomnieć, iż lista ta jest często rozbudowywana i aktualizowana. Serdecznie zapraszamy do zapisania się na nasz bezpłatny newsletter, za pośrednictwem którego informujemy o wszelkich nowościach i uaktualnieniach.

Nakładki i biblioteki symboli wspomagające i znacznie przyspieszającą projektowanie, w środowisku GstarCAD, wszelkich instalacji: c.o., wod.-kan., wentylacyjnych, technologicznych, klimatyzacyjnych, elektrycznych i wielu innych.
W skład systemu GEOLISP wchodzi szereg programów, których celem jest automatyzowanie najczęstszych prac w zakresie sporządzania dokumentacji kartograficznej, tj.: map, szkiców i wykresów.
Doskonałe nakładki dedykowane branży geodezyjnej. W pakiecie można znaleźć m.in. tak uznane aplikacje, jak: Kalibronek, GeoView, GoKart, TranMap, Wms2CAD, RawGenius oraz Plotka.
e-CAD to zestaw narzędzi dla GstarCAD, który przyspiesza i ułatwia projektowanie konstrukcji stalowych, żelbetowych i drewnianych, w oparciu o najnowsze wytyczne z Polskich i Europejskich Norm.
Nakładka na GstarCAD ułatwiająca i przyspieszająca codzienną pracę projektową w zakresie: rysunków konstrukcyjnych stalowych, żelbetowych oraz architektoniczno – budowlanych. Pakiet BiK posiada procedury wspomagające organizację
i zarządzanie elementami rysunku. Zwiększa funkcjonalność programu GstarCAD i zapewnia dokładność standardu projektowego.
BEZPŁATNA nakładka autorstwa Pana Tomasza Bieńkowskiego (TOMICAD Oprogramowanie projektowe Sp.z o.o.). Program służący do rysowania instalacji wentylacyjnych
Nakładka umożliwia m.in. opisywanie i rysowanie instalacji kanalizacji wewnętrznej, jak również profili podłużnych instalacji, przyłączy i sieci zewnętrznych.
Nakładka umożliwiająca opracowywanie profesjonalnych map numerycznych ewidencji gruntów i budynków, a także map do celów projektowych oraz tematycznych mapy branżowych.
GstarGeoCad to bezpłatny zestaw makr, wspomagający pracę geodetów w programie GstarCAD.
Moduł PDF do DXF (PDF2DXF) to dodatek do GstarCAD, pozwalający na bezpośrednią konwersję rysunków w plikach PDF do formatu DXF.
Nakładka stanowiąca generator przekrojów podłużnych. Jest przeznaczona dla projektantów różnego rodzaju sieci, przyłączy itp.
GACAD to zestaw profesjonalnych programów dedykowanych dla inżynierów ruchu. Składa się z 5 narzędzi: GA Znaki, GA Sygnalizacja, GA Przepustowość, GA Przedmiar, GA Bezpieczeństwo.
Program MP-NMT to bezpłatna nakładka geodezyjna dla GstarCAD 2016, umożliwiająca precyzyjne obliczenie objętości hałd i wykreślanie warstwic (Numeryczny Model Terenu = NMT = DTM).
WinTopo to wysokiej jakości konwerter plików rastrowych ( JPG, PNG, GIF, BMP) do formatów wektorowych obsługiwanych przez programy CAD, GIS oraz CNC. P
MCAD to profesjonalne nakładki do GstarCAD 2016 i 2017 wspomagające tworzenie projektów w branży budowlanej. MCAD składa się z 6 modułów: MBASE, IFO, MPLOT, MZELB, MSTAL, MABCin.
APLUS to profesjonalna nakładka dla architektów, konstruktorów oraz projektantów instalacji. Znacznie przyśpiesza i usprawnia projektowanie obiektów architektonicznych.
ABC 6 dla Windows to pakiet uniwersalnych nakładek dla konstruktorów. Składa się z 4 modułów: ABC Płyta, ABC Tarcza, ABC Rama 3D, ABC Obiekt 3D.
CADise to nakładka dla programu GstarCAD pozwalająca projektantom instalacji elektrycznych skrócić najbardziej czasochłonne działania projektowe.