Z przyjemnością informujemy o zbliżającej się premierze GstarCAD 2019. Najnowsza wersja programu pojawi się na przełomie listopada i grudnia 2018 r. i zaoferuje projektantom jeszcze więcej nowoczesnych narzędzi ułatwiających pracę. Pośród wielu nowości użytkownicy otrzymają m.in. innowacyjne rozwiązanie wspierające pracę zespołową GstarCAD Collaborative Design, a także możliwość importu projektów z programów BIM (obsługa formatu IFC).
GstarCAD 2019 zostanie wyposażony także w nowe funkcje, które przyśpieszą wykonywanie projektów: Wybieranie selektywne, Przedefiniuj blok, Sprawdzanie pisowni, Stwórz kształt, Skala rzutni, Import układu jako arkusza, Ukryte ustawienia wiadomości i wiele innych.
Efektywna współpraca zespołowa dzięki GstarCAD Collaborative Design
GstarCAD Collaborative Design to niespotykane wcześniej na rynku oprogramowania CAD rozwiązanie , które umożliwi użytkownikom wspólne wykonywanie projektów w czasie rzeczywistym. Jego zastosowanie pozwoli na komfortową i efektywną współpracę projektantów z różnych branż oraz na jeszcze szybszą realizację dużych i skomplikowanych projektów.
Obsługa BIM
GstarCAD 2019 będzie kompatybilny z formatem IFC (Industry Foundation Classes), znanym z popularnych programów BIM. Dzięki tej opcji możliwe będzie m.in. wczytanie do GstarCAD zaawansowanych projektów architektonicznych i konstrukcyjnych oraz ich weryfikacja.
Nowe funkcje
W GstarCAD 2019 pojawi się wiele nowych funkcji, m.in.:
- Wybieranie selektywne – pozwala na szybkie wybieranie pokrywających się obiektów;
- Przedefiniuj blok – umozliwia nadpisanie każdego bloku bez zmiany jego nazwy, przy zachowaniu oryginalnej pozycji;
- Sprawdzanie pisowni – wprowadza łatwą kontrolę nad poprawnoscią wpisywanego tekstu;
- Stwórz kształt – automatycznie tworzy kształt w oparciu o zaznaczone obiekty i pozwala na generowanie niestandardowych linii;
- Skala rzutni – wyświetla w wierszu poleceń rzeczywistą skalę bieżącej rzutni i umozliwia jej weryfikację;
- Ukryte ustawienia wiadomości – pozwala wywołać listę użytych wcześniej poleceń i sprawdzić wykonane operacje;
- Import układu jako arkusza – wcztuje dodatkowe układy rysunków do pliku zestawu arkuszy.