Elastyczne licencje GstarCAD – Zarządzanie licencjami cad | GstarCAD

Elastyczne licencje GstarCAD – Zarządzanie licencjami cad

Sposób licencjonowania oprogramowania CAD jest proporcjonalny do kosztów związanych z jego utrzymaniem. Rynek CAD już dawno podzielił się na licencje czasowe i wieczyste i wielu użytkowników przyzwyczaiło się do regularnego opłacania wypożyczonych narzędzi. Czy do kolejnych zmian, tym razem dotyczących likwidacji licencji sieciowych, przedsiębiorcy równie szybko się przyzwyczają? A może tym razem już naprawdę przyszła pora, by przyjrzeć się bliżej dostępnym na rynku alternatywom?

GstarCAD to alternatywne, uniwersalne oprogramowanie, dobrze znane polskim projektantom CAD. Charakteryzuje się tym, że w przeciwności do wiodących marek, niezmiennie proponuje swoim użytkownikom korzystną możliwość wykupu narzędzia na własność. Wieczysta licencja to dla wielu firm oszczędność rzędu dziesiątek tysięcy złotych rocznie, dlatego wybór często jest oczywisty.

Użytkownicy programów CAD zdają sobie sprawę, że licencje nie dzielą się wyłącznie na czasowe i wieczyste. Oba warianty mogą być elastyczne i skrojone na miarę potrzeb zespołu, czy przedsiębiorstwa, optymalizując tym samym koszty użytkowania – tak jest w przypadku GstarCAD. Niestety nie wszystkie narzędzia CAD dopasowują się do potrzeb użytkowników. Dobry program to oczywiście wysokiej jakości, niezawodne narzędzie, ale (co istotne!) o korzystnym stosunku ceny do jakości. Rozwiązania, nawet te najlepsze, które prowadzą do maksymalnej satysfakcji ekonomicznej producentów, kosztem korzystnych lub przynajmniej rozsądnych warunków cenowych dla użytkowników, nie są dobrym wyborem.

Wiele przedsiębiorstw korzysta z licencji sieciowych, optymalizując liczbę kupionych programów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy korzystający z narzędzia sporadycznie mogą pracować zamiennie, wykorzystując te same licencje. Jedynym warunkiem jest to, że nie można używać jednej licencji jednocześnie na kilku stanowiskach. Jest to wygodne i uczciwe wobec firmy, która inwestuje swoje środki w dane oprogramowanie. Jak dużą stratą byłaby konieczność wymiany tych licencji na jednostanowiskowe?

GstarCAD niezmiennie oferuje swoim klientom wieczyste licencje sieciowe (tzw. pływające). Jakie są wszystkie dostępne formy licencjonowania programu i dla kogo każda z nich jest najkorzystniejsza? Co może dać Tobie i Twojej firmie alternatywne rozwiązanie CAD, a jakie możliwości odbierają Ci wiodące narzędzia? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu wspólnie i wyciągnijmy konstruktywne wnioski.

Wybór: licencja wieczysta lub licencja czasowa

Główną zaletą licencji wieczystych jest otrzymanie narzędzia na własność, bez żadnych zobowiązań, ukrytych kosztów czy tzw. gwiazdek. Oprogramowanie CAD zakupione w takiej formie staje się Twoje i możesz z niego korzystać bez ograniczeń i bez dodatkowych opłat. Niezależnie od tego, czy odpowiadasz wyłącznie za swoje finanse, czy za budżet całego przedsiębiorstwa, stawiając na wieczystą licencję, nie musisz kalkulować cyklicznych kosztów związanych z utrzymaniem oprogramowania.

Wiele osób zdecydowało się wymienić dotychczas wypożyczane narzędzia na GstarCAD, głównie ze względów finansowych. Oszczędności mogą być ogromne i rosną wraz z zapotrzebowaniem na kolejne programy. Istotne jest również to, że przejście z innego oprogramowania CAD nie wiąże się z dodatkową nauką. Interfejs i metody pracy narzędzia są mocno zbliżone. Zamiana nie powoduje także obniżenia jakości, GstarCAD to nowoczesne oprogramowanie, nad którego rozwojem nieustannie pracuje sztab ekspertów.

Oczywiście zdarza się, że program CAD potrzeby jest wyłącznie na określony czas np. do zrealizowania konkretnego projektu. W takiej sytuacji może okazać się, że licencja czasowa ma swoje uzasadnienie ekonomiczne. Elastyczność i możliwość wyboru na każdym etapie to dominujące cechy GstarCAD, dlatego każdy potencjalny użytkownik może wybrać pomiędzy wieczystą i roczną licencją oprogramowania. W przypadku licencji wieczystej, w każdej chwili możesz odpłatnie aktualizować program do nowszych wersji, ale co ważne – nie musisz tego robić.

Cyklicznie, raz w roku pojawia się aktualizacja, która zawsze wcześniej jest prezentowana w formie obszernych opisów, webinarów, czy wideoporadników. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji możesz podjąć decyzję – czy wdrożone nowości są potrzebne w twojej pracy? Jeżeli tak, inwestycja w aktualizacje szybko się zwróci, jeżeli nie, poczekaj na kolejną wersję. W GstarCAD nie ponosisz dodatkowych kosztów za pominięcie aktualizacji!

Wybór: licencja elektroniczna lub z kluczem sprzętowym USB

Licencje GstarCAD można podzielić również ze względu na formę aktywacji. Dostępne rodzaje to licencja elektroniczna oraz klucz sprzętowy USB. W pierwszym przypadku uruchomienie programu odbywa się przy pomocy kodu aktywacyjnego, przypisanego konkretnemu komputerowi. W przypadku klucza sprzętowego USB licencja przypisana jest do samego klucza, a nie komputera. Pozwala to na uruchomienie pełnej wersji programu na dowolnym urządzeniu stacjonarnym, do którego w danej chwili podpięty jest klucz.

W przypadku licencji elektronicznej istnieją dwa rodzaje aktywacji: online i ręczna. W pierwszym przypadku konieczny jest dostęp do Internetu, ale proces jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce kod, zatwierdzić i po kilku sekundach program jest aktywny. Osoby, które w momencie aktywacji nie będą miały dostępu do sieci, mogą skorzystać z opcji drugiej, czyli aktywacji ręcznej. Jest to nieco dłuższy proces, ale każdy nowy użytkownik otrzymuje szczegółową instrukcję, jak krok po kroku po raz pierwszy uruchomić zakupiony program.

Zarówno w przypadku licencji elektronicznej, jak i klucza sprzętowego USB możliwe jest współdzielenie wielu licencji GstarCAD w biurowej sieci LAN. Jest to korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, nie zależnie od wielkości. Optymalizacja ilości zakupionych licencji może być oparta o indywidualną specyfikę pracy zespołów.

W przypadku licencji elektronicznej dużą zaletą jest jej monitoring. Gdyby doszło do zagubienia klucza aktywacyjnego, możliwe będzie jego odzyskanie. W przypadku klucza sprzętowego utrata jest równoznaczne z utratą licencji. Nie są one monitorowane i nie ma możliwości sprawdzenia, czy program nie jest gdzieś użytkowany. Zaletą klucza USB jest jednak wygodne korzystanie z GstarCAD na wielu stanowiskach. Licencja przypisana jest do klucza, a nie do konkretnego sprzętu, co pozwala na uruchomienie pełnej wersji programu na dowolnym komputerze, do którego w danym momencie podpięty jest USB.

Wybór: licencja sieciowa lub jednostanowiskowa

W przeciwności do innych wiodących na rynku narzędzi CAD, GstarCAD nadal umożliwia swoim klientom wybór pomiędzy licencją sieciową i jednostanowiskową. Dzięki temu niezależnie czy chcesz zakupić licencję wyłącznie dla siebie, dla niewielkiego zespołu, czy chcesz wyposażyć kilkadziesiąt stanowisk w firmie – możesz wybrać optymalną formę płatności i licencjonowania.

Jeżeli potrzebujesz program CAD dla siebie, możesz rozważyć zakup licencji jednostanowiskowej elektronicznej wieczystej. Dzięki temu będziesz mógł bez ograniczeń czasowych korzystać z narzędzia. Zarówno licencja sieciowa, jak i klucz USB prawdopodobnie nie będą Ci potrzebne. Jeżeli jesteś częścią małego zespołu i wszyscy na co dzień korzystacie z narzędzi CAD, to również wersja jednostanowiskowa dla każdego z Was może być najlepszym wyborem. W przypadku częstej zmiany sprzętu komputerowego, lepsza może okazać się opcja z kluczem sprzętowym USB.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zespołów, gdzie nie każde stanowisko wymaga stałego dostępu do programu. Część osób używa systemu CAD sporadycznie i nie ma sensu, aby każda z nich miała licencję przypisaną wyłącznie do siebie. W takim przypadku przynajmniej część programów w firmie może być zakupiona w wersji sieciowej. Dzięki temu pracownicy mogą się swobodnie wymieniać narzędziem, a budżet firmy nie zostaje przeciążony.

Licencja może być przypisana do firmy (nie do konkretnego użytkownika) i to jej przedstawiciele decydują, w jaki sposób będzie wykorzystana i kto ma na niej pracować w danym momencie. Tak zwana licencja pływająca może być dowolnie dystrybuowana w sieci firmowej. Mogą z niej korzystać zarówno stali, jak i czasowi lub okazjonalni użytkownicy. Nie ma także potrzeby inwestowania w dodatkowe zasoby do zarządzania licencjami GstarCAD.

Pływająca (sieciowa) forma licencjonowania jest wygodna także z innego, prozaicznego powodu. W przypadku rotacji pracowników, które zdarzają się w każdej firmie, brak przypisania licencji do konkretnej osoby jest dużym ułatwieniem. Podobnie w przypadku zespołów zatrudnianych czasowo lub w niepełnym wymiarze czasu np. w systemie wielozmianowym.

Sprawdź, przetestuj i podejmij najlepszą decyzję

GstarCAD to alternatywne rozwiązanie, które cechuje się nie tylko niższą ceną, ale także znacznie bardziej elastycznymi i korzystniejszymi warunkami licencjonowania. Program jest obecny na rynku już od wielu lat i korzystają z niego tysiące użytkowników. Narzędzie umożliwia płynne projektowanie nawet bardzo złożonych obiektów, czy elementów. Jest także w pełni kompatybilny z wszystkimi popularnymi formatami, w tym DWG.

Po program sięgają zarówno prywatni użytkownicy, małe i średnie firmy, jak i korporacje. Ogromna oszczędność przy jednoczesnym zachowaniu jakości i komfortu pracy jest dla wielu wystarczającym argumentem do inwestowania w alternatywny CAD. Chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie może zaoszczędzić Twoja firma? Zapraszamy do kontaktu z doradcami oprogramowania GstarCAD, którzy przedstawią Ci szczegółową kalkulację, dopasowaną do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

W każdej chwili możesz także pobrać wersję demonstracyjną oprogramowania GstarCAD i samodzielnie wypróbować wszystkie jego funkcje. Poznasz bloki dynamiczne, które pomogą Ci lepiej zarządzać bazą gotowych elementów, będziesz mógł porównać rysunki przed wprowadzonymi zmianami, a także wyodrębnić dane w zestawieniu tabelarycznym. Z GstarCAD projektowanie jest szybkie, wygodne i skuteczne, a przy okazji ekonomiczne. Nie musisz jednak wierzyć na słowo. Pobierz wersję testową i przekonaj się osobiście.

Pobierz GstarCAD 2023

Szanowni Państwo,Od 25 maja 2018 roku stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO. Dlatego potrzebujemy Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.Wyrażam zgodę na przechowywanie tzw. plików cookies („ciasteczek”) na urządzeniu, z którego korzystam oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies.
Pliki cookies
Pliki cookie są małymi plikami przechowywanymi na komputerze użytkownika w celu zapisania jego preferencji, monitorowania historii odwiedzin witryny, poruszania się między stronami oraz dla umożliwienia zapisywania ustawień między odwiedzinami. Pliki cookie pomagają właścicielom stron internetowych w zbieraniu statystyk na temat częstotliwości odwiedzin określonych podstron strony oraz w dostosowaniu jej do potrzeb użytkownika tak, aby była bardziej przyjazna i łatwa w obsłudze.
Administrator danych
Administratorem danych osobowych jest Grupa TMSYS, której reprezentantem jest TMSYS Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ulicy Sołtysowskiej 12A/4, NIP: 945-215-21-44.W skład Grupy TMSYS wchodzą: TM SYS Sp. z o.o., MT Partner Sp. z o.o., MT Partner sc, VPI Polska Sp. z o.o.Z Administratorem danych w sprawie przetwarzania danych można kontaktować się pisemnie za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Inspektor ochrony danych osobowych
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Podstawa prawna
Dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o dobrowolne wyrażenie zgody.
Cel przetwarzania danych
Stosowane na stronach internetowych grupy TMSYS pliki cookies wykorzystywane są w celu:
marketingowym,
analitycznym, w tym do monitorowania liczby i rodzaju odwiedzin strony internetowej, zbierania danych statystycznych na temat liczby użytkowników i schematów korzystania z witryny, w tym danych o numerze IP, urządzeniu, czasie ostatniej wizyty w serwisie, etc.,
profilowania,
zachowania preferencji użytkownika, układów ekranu, w tym preferowanego języka i kraju użytkownika,
poprawy szybkości działania i wydajności witryny,
gromadzenia danych koniecznych do przeprowadzenia transakcji i zakupów,
gromadzenia danych przez sieci reklamowe.
Zakres danych
Między innymi przetwarzane są takie dane jak.: data, czas wizyty, rodzaj urządzenia oraz adres IP, jako dana osobowa.
Odbiorcy danych
Odbiorcami danych są spółki Grupy TMSYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora.
Prawa osób
W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych w świetle przepisów RODO przysługuje Państwu prawo do:- żądania od Administratora: dostępu, sprostowania lub usunięcia Państwa danych osobowych,- żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania,- przenoszenia lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych,- wniesienia skargi do organu nadzorczego.Z powyższych praw można skorzystać kontaktując się z Administratorem lub Inspektorem pod adresem e-mail: IODO@tmsys.plJak zablokować gromadzenie informacji w plikach cookies?Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć akceptowanie plików cookies. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień w danej przeglądarce internetowej i usunięcie wszystkich plików cookie. Zastrzegamy, iż wyłączenie obsługi plików może spowodować błędne działanie serwisu.
Informacje dodatkowe
Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym: zniszczeniem, utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa.
Akceptuję
X
Privacy Policy
Wróć

Pobierz GstarCAD 2022 i przetestuj jego możliwości!

Na podany adres email otrzymasz linki do pobrania programu GstarCAD 2022.
Jeśli wiadomość nie dotrze, sprawdź proszę folder SPAM.

Pobierz DemoProszę czekać, trwa wysyłanie wersji demo

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl

Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.
Wróć

Pobierz GstarCAD 2022 i przetestuj jego możliwości!

Na podany adres email otrzymasz linki do pobrania programu GstarCAD 2022.
Jeśli wiadomość nie dotrze, sprawdź proszę folder SPAM.

Pobierz Demo+48
Proszę czekać, trwa wysyłanie wersji demoAktualna wersja programu w polskiej wersji językowej:
230527

Aktualna wersja programu w angielskiej wersji językowej:
230527

Poprzednie wersje GstarCAD >

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl

Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.
Wróć

Poprzednie wersje GstarCAD

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

×
Dlaczego GstarCAD?
Wieczysta
licencja
Obsługa plików
DWG/DXF
Bezpłatne wsparcie
techniczne
Ponad 10 lat
na rynku
12 312 59 93