3 powody, dla których warto używać wprowadzania dynamicznego

3 powody, dla których warto używać wprowadzania dynamicznego

Wprowadzanie dynamiczne to przydatna funkcjonalność dla każdego projektanta CAD. Pozwala zaoszczędzić czas w trakcie wykonywania rysunków i skutecznie przyśpieszyć proces projektowy.

Poznaj 3 główne powody, dla których warto używać wprowadzania dynamicznego danych w programie GstarCAD.

 

1. Szybsze wprowadzanie poleceń

Dzięki wprowadzaniu dynamicznemu w GstarCAD możesz szybciej dodawać wybrane polecenia, wpisując i wyszukując dłuższe lub krótsze nazwy poleceń, bez konieczności odrywania wzroku od obszaru roboczego. Funkcjonalność ta zastępuje wiersz poleceń i konieczność wybierania komend z paska narzędzi.

Co więcej, dynamiczne wprowadzanie danych może automatycznie uzupełnić nazwę polecenia. Gdy wpisujesz polecenie przy użyciu pola poleceń, wyświetlona zostanie lista wszystkich komend, których prefiks pasuje do wpisanego przez Ciebie tekstu (wraz z ikonami ułatwiającymi ich rozpoznanie).

 

 

2. Elastyczne metody wyboru opcji poleceń

Program GstarCAD oferuje 2 elastyczne metody wyboru opcji poleceń.

1. Po wprowadzeniu polecenia wpisz literę odpowiadającą za dane polecenie i zatwierdź za pomocą klawisza ENTER. Wtedy podpowiedzi zostaną wyświetlone w polu poleceń.

 

 

2. Po wprowadzeniu polecenia użyj strzałek na klawiaturze, aby wybrać opcję, a następnie wciśnij klawisz ENTER. Przy wyborze dowolnej opcji zostanie ona obramowana.

 

 

Tą samą metodą, po naciśnięciu klawisza strzałki w prawo, możesz wybrać opcję za pomocą kursora. Warto zauważyć, że po najechaniu kursorem na opcję zostanie ona podświetlona kolorem.

 

 

 

3. Indywidualne opcje wprowadzania dynamicznego danych

W oknie Ustawienia rysunkowe, w zakładce Wprowadzanie dynamiczne, dostępna jest opcja Pokaż dynamiczne podpowiedzi obok kursora. Ta opcja jest domyślnie zaznaczona, ale jeśli ją odznaczysz, to podczas wykonywania polecenia podpowiedź dynamiczna będzie przypięta i będzie znajdować się z dala od kursora.

 

 

Po przypięciu pola wprowadzania dynamicznego, pole  to domyślnie staje się półprzeźroczyste. Na tym etapie można swobodnie przesuwać kursor po obszarze roboczym, ale gdy zostanie on przesunięty w obszarze pola wejścia dynamicznego, zostanie ono podświetlone. Co więcej, za pomocą kursora można wybrać opcję polecenia.

 

 

Jeżeli opcja Pokaż dynamiczne podpowiedzi obok kursora została już wybrana, możesz wtedy przeciągnąć za pomocą kursora podpowiedź dynamicznego wprowadzania w dowolne miejsce wokół obszaru roboczego. Po przeciągnięciu pola wprowadzania dynamicznego, zostanie ono podświetlone.

W oknie Ustawienia rysunkowe, w zakładce Wprowadzanie dynamiczne znajduje się opcja Automatyczny ENTER gdy słowo kluczowe jest zgodne. Pozwala ona na wpisanie litery odpowiadającej opcji, która ma być zaznaczona. Po wpisaniu litery nie trzeba używać klawisza ENTER, gdyż opcja zostanie wybrana automatycznie.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Wróć

Pobierz GstarCAD 2019 i przetestuj jego możliwości!

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD 2019 działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

Pobierz Demo
Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz linki do pobrania wersji testowej GstarCAD 2019 (32/64-bit) w języku polskim i angielskim oraz podręcznik użytkownika.

Jeżeli wiadomość nie dotrze w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
Wyboru pomiędzy wersją Standard, Professional a Edukacyjną, dokonujemy po uruchomieniu zainstalowanego już programu.

Aktualna wersja programu w polskiej wersji językowej:
190128

Aktualna wersja programu w angielskiej wersji językowej:
190128

Dla pobrania wersji Demo nakładek branżowych przejdź do strony Nakładki Branżowe >

Poprzednie wersje GstarCAD >

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-589, ul. Sołtysowska 12A/4. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl

Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.
Wróć

Poprzednie wersje GstarCAD

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

×
Dlaczego GstarCAD?
Wieczysta
licencja
Obsługa plików
DWG/DXF
Bezpłatne wsparcie
techniczne
Ponad 10 lat
na rynku
12 312 59 93