MCAD MZELB - GstarCAD - program CAD 2D do plików DWG
mcad

MCAD MZELB

MCAD MZELB to nakładka do programu GstarCAD 2016 i GstarCAD 2017 ułatwiająca projektowanie konstrukcji żelbetowych w środowisku CAD. Moduł MZELB pozwala na intuicyjne i kompleksowe rysowanie konstrukcji żelbetowych w 2D oraz tworzenie ich podstawowych przekrojów.

 

Uwaga: Posiadanie nakładki MCAD MBASE jest wymagane, aby móc korzystać z pozostałych nakładek z serii MCAD.

Nakładka MCAD MZELB – Główne cechy:

 • Możliwość swobodnego rysowania prętów stalowych w przekroju i w widoku( wraz z normowymi promieniami zagięć oraz hakami).
 • MZELB umożliwia edycję wcześniej narysowanych prętów( zmiana  wymiaru średnicy, zmiana haków prętów, dodawanie oraz usuwanie segmentów prętów itd.)
 • Możliwość rysowania w widoku prętów uzwojonych
 • Łatwe rysowanie parametryczne  strzemion z gotowej biblioteki
 • Możliwość rozmieszczenia prętów przekrojowych na przekroju na podstawie liczby prętów lub ich rozstawu. Możliwość utworzenia  na przekrojach żelbetowych symbolu podbetonu
 • Opcja ukazania prętów widokowych w rzeczywistej grubości oraz jako cienkiej polilini
 • Tworzenie typowych parametryzowanych przekrojów żelbetowych słupów, fundamentów, belek, schodów i wieńców. Łatwe zapisywanie  cech wymiarowych przekrojów w tzw. punktach informacyjnych. Umożliwia to szybki odczyt zapisanych danych.
 • Możliwość wyciągania i wymiarowania prętów widokowych zarówno z widoków, jak i przekrojów elementów.
 • MCAD MZELB pozwala  opisywać pręty na wiele  sposobów, np. za pomocą własnej definicji opisów prętów. Możliwe są kompatybilne opisy prętów zarówno uproszczone, jak i pełne, a także szybkie odczytywanie cech prętów przy opisie z innych uprzednio dodanych opisów.
 • Dzięki nakładce MZELB użytkownicy mogą przypisywać opisom prętów oraz dowolnym obiektom tekstowym automatycznie aktualizujące się cechy długości prętów
 • Możliwość – w obrębie danej pozycji rysunkowej –  automatycznej kontroli numeracji prętów
 • Niezależne, kompatybilne opisy prętów na rzucie płyt. MZELB generuje zintegrowane opisy prętów skojarzone z linią odnośnikową. Gdy odnośnik jest modyfikowany (skracany lub wydłużany) liczby sztuk są automatycznie uaktualniane w opisach
 • MCAD MZELB umożliwia w płytach generowanie widoku wszystkich prętów na zintegrowanym odnośniku
 • Nakładka posiada specjalny kalkulator ułatwiający obliczanie prętów rozdzielczych na rzutach
 • Dzięki MCAD MZELB możliwa jest całkowita automatyzacja styli wymiarowych i nazewnictwa warstw rysowanych elementów na podstawie przyjętej skali i jednostki rysunkowej.
 • Możliwość generowania automatycznych zestawień stali, które są wspólne dla wszystkich opisów prętów w  MCAD
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Wróć

Pobierz GstarCAD 2019 i przetestuj jego możliwości!

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD 2019 działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

Pobierz Demo
Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz linki do pobrania wersji testowej GstarCAD 2019 (32/64-bit) w języku polskim i angielskim oraz podręcznik użytkownika.

Jeżeli wiadomość nie dotrze w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
Wyboru pomiędzy wersją Standard, Professional a Edukacyjną, dokonujemy po uruchomieniu zainstalowanego już programu.

Aktualna wersja programu w polskiej wersji językowej:
190128

Aktualna wersja programu w angielskiej wersji językowej:
190128

Dla pobrania wersji Demo nakładek branżowych przejdź do strony Nakładki Branżowe >

Poprzednie wersje GstarCAD >

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-589, ul. Sołtysowska 12A/4. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl

Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.
Wróć

Poprzednie wersje GstarCAD

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

×
Dlaczego GstarCAD?
Wieczysta
licencja
Obsługa plików
DWG/DXF
Bezpłatne wsparcie
techniczne
Ponad 10 lat
na rynku
12 312 59 93