Aktualności > Service Pack 1 dla GstarCAD 2016 już dostępny!

Service Pack 1 dla GstarCAD 2016 już dostępny!

2016-02-26

Service Pack 1 dla GstarCAD 2016 już dostępny!

Mamy dobre wieści dla użytkowników naszego programu. Właśnie ukazał się pierwszy Service Pack dla GstarCAD 2016. Aktualizacja usprawnia zarówno wydajność działania programu, jak i rozszerza jego funkcjonalność. Z myślą o wygodzie Państwa pracy zoptymalizowano działanie Edytora Bloków Dynamicznych. Wprowadzono również m.in. możliwość importu tabel danych z programu AutoCAD, możliwość exportu danych do formatu EMF oraz nowe opcje związane z drukowaniem.

Główne nowości:

  • Optymalizacja działania Edytora Bloków Dynamicznych

Pierwszy Service Pack do GstarCAD 2016 przyśpiesza działanie Edytora Bloków Dynamicznych. Zmiany odczuwalne są zwłaszcza w trakcie zamykania edytora, używanego w rysunkach z dużą ilością danych.

\"\"

  • Możliwość exportu plików do formatu EMF

Format EMF jest 32-bitowym zamiennikiem formatu WMF (Windows Metafile), który w wielu aspektach przewyższa w zakresie możliwości wydruku. Dzięki niewielkiej wadze, pliki EMF są również dobrą alternatywą dla formatu RAW.

\"\"

  • 3 nowe systemy kodów kreskowych 128A, 128B, 128C

Aktualizacja  wprowadza możliwość dodawania i odczytywania w GstarCAD 2016 trzech nowych typów kodów kreskowych: 128A, 128B, 128C.  Kody te pozwalają na szybsze i dokładniejsze odczytywanie informacji zawartych w projektach.

\"\"

  • Usprawnione wyświetlanie tabel z programu AutoCAD

Zaktualizowany GstarCAD 2016 lepiej odczytuje tabele danych utworzone w programie AutoCAD. Użytkownicy GstarCAD 2016 mogą teraz również  z łatwością edytować ich wymiary.

\"\"

  • Możliwość edycji porządku drukowania

Service Pack wprowadza możliwość edycji porządku drukowania w Ustawieniach wydruku wsadowego. Użytkownicy, w zależności od preferencji, mogą wybrać spośród 4 opcji porządku wydruku: Porządek rysowania, Od lewej do prawej, Od góry do dołu oraz Odwrotnie.

\"\"

  • Możliwość szybkiego usunięcia dodatkowych skali opisów

Program zyskał powiadomienie o zbyt dużej liczbie otwartych skal opisów w rysunku. Ich duża liczba może znacząco obniżyć wydajność działania programu a co za tym idzie również komfort pracy. Aby temu zapobiec dodano do GstarCAD 2016 specjalne powiadomienie, które w porę zasugeruje usunięcie zbędnych skal opisów.

\"\"

Więcej informacji:

Dawid Jakubowski

tel. 512 094 834, 12 430 04 16

e-mail: dawid.jakubowski@gstarcad.pl