Aktualności > Współpraca – Collaboration – Projekt współdzielony

Współpraca – Collaboration – Projekt współdzielony

2022-03-29

Współpraca – Collaboration – Projekt współdzielony

Możliwość współdzielenia projektu i współpraca specjalistów z różnych dziedzin na wszystkich etapach jego tworzenia to ogromna zmiana jakościowa w podejściu do realizacji. GstarCAD od firmy TMSYS pozwala na optymalizację kosztów i znaczną oszczędność czasu potrzebnego na zakończenie projektu. Wszystkie dokonane zmiany aktualizują się na bieżąco w programie, a właściwości pozostałych zmiennych ulegają dopasowaniu do nowych danych. Do wprowadzania zmian w czasie rzeczywistym i kompleksowej obsługi projektów potrzebujemy jedynie stabilnego łącza internetowego.

Collaboration to inteligentny serwer zarządzania projektem CAD, w którym możemy stworzyć drzewo katalogów, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Narzędzie pozwala też zbudować zespół projektowy i nadać użytkownikom niezbędne uprawniania. System zarejestruje każdą zmianę rysunku źródłowego przy użyciu odpowiedniego komunikatu, a następnie umieści ją w historii pracy nad projektem. Dzięki notatkom dodawanym do każdej zmiany, zespół ma ułatwioną pracę. Komentarze tekstowe sprawiają też, że bez trudu zorientujemy się w każdym etapie tworzenia projektu.

Dzięki opcji natychmiastowego wprowadzania zmian nasz projekt będzie zawsze aktualny, a my będziemy mieć dostęp do informacji odnośnie tego, jaki obszar projektu i w jakim zakresie został zmodyfikowany.

Moduł Collaboration pozwala na wydzielenie/udostępnienie jedynie fragmentu projektu do obserwacji przez danego użytkownika. Pozwoli nam to zachować poufność pozostałych obszarów. Jest to bardzo przydatna opcja, która daje użytkownikom pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do danych odnośnie projektu. Oprogramowanie daje również możliwość porównywania ze sobą kolejnych wersji i etapów projektu,  dzięki czemu zyskujemy bieżący dostęp do historii zmian.

Dla kogo dedykowane jest to narzędzie?

Collaboration to idealne rozwiązanie dla średnich i dużych zespołów projektowych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dokładna koordynacja projektu na każdym jego etapie, a także w przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą ilością danych i  koniecznością zachowania poufności oraz spójności ich wymiany w zorganizowany i sprawny sposób. To holistyczne narzędzie pozwala na swobodną komunikację w projekcie bez konieczności wymiany licznych e-maili, telefonów czy  organizacji spotkań. Rozwiązanie sprawdzi się również, gdy chcemy uniknąć niekontrolowanych zmian w projekcie.

W Collaboration administrator nadaje użytkownikom imienne uprawniania, dzięki czemu wszystkie aktualizacje w czasie rzeczywistym są przypisane do konkretnych użytkowników. Dzięki temu wiemy nie tylko  kto i co zmienił, ale mamy też dostęp do informacji o tym, dlaczego dokonał tej zmiany. Bez trudu znajdziemy też osobę, która dodała lub skasowała plik. W dowolnej chwili wrócimy do danego miejsca w historii projektu, przejrzymy zmiany czy porównamy wersje plików. Przywrócimy też skasowane lub nadpisane informacje.

Collaboration, to pierwsze tego typu rozwiązanie, w którym wszystkie funkcje znalazły odzwierciedlenie w jednym narzędziu. Dzięki temu praca z projektami została maksymalnie uproszczona. Firma TMSYS jako pierwsza na rynku zrobiła to bezpośrednio z aplikacji CAD, która staje się od tej pory kompleksowym narzędziem do pracy zarówno na stanowisku Kreślarza, Projektanta jak i CAD Managera Projektu.