GstarCAD w pracy architekta - GstarCAD - program do projektowania CAD

GstarCAD w pracy architekta

Oprogramowanie CAD jest niezbędnym narzędziem w pracy architekta. Decydując się na konkretne rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które zadecydują o komforcie oraz przebiegu pracy projektowej. Program GstarCAD został opracowany, aby umożliwić projektantom z każdej branży szybkie i skutecznie tworzenie dowolnych projektów. Dzisiaj sprawdzimy, w jaki sposób może wspomóc pracę współczesnego architekta.

Interfejs

Podczas edukacji na studiach, architekci przyzwyczajeni są do środowiska AutoCAD. Specyficzny układ palet, narzędzi oraz funkcji, przyzwyczaja nas do jego użytkowania w dalszej pracy projektowej. W przypadku pracy w GstarCAD, nie odczuwa się różnicy w użytkowaniu. Po zmianie menu na styl wstążkowy, już po chwili zapomina się, że pracujemy w innym środowisku niż dotychczas. Dzięki temu, nie musimy uczyć się programu od podstaw. Komendy oraz skróty dostępne w GstarCAD, również działają analogicznie jak w AutoCAD.

Najważniejsze funkcje

Najważniejsze funkcje dla architekta to te, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu przy powtarzalnych modułach np. w przypadku rzutów oraz obliczaniu i katalogowaniu wymiarów. Dzięki temu  podczas pracy nad dowolnym rysunkiem,  dokumentacja techniczna tworzona jest automatycznie. W GstarCAD 2018 w tym przypadku należy wyróżnić :

  • Nowe opcje tworzenia szyku : opcja umożliwia tworzenie kopii obiektów, w wybranym przez użytkownika porządku, np. biegunowym czy względem ścieżki.
  • Funkcja wiele: funkcja pozwala na powtarzanie danej komendy bez konieczności jej ponownego wprowadzania.
  • Automatyczne warstwy: dzięki temu poleceniu, program przypisuje odpowiednie komponenty o tych samych właściwościach do konkretnej, przyporządkowanej warstwy. Upraszcza to proces porządkowania pliku oraz odseparowania wybranych elementów znajdujących się na warstwie.
  • Tabela powierzchni: Po zastosowaniu komendy, program automatycznie zlicza obszar zamkniętych powierzchni oraz eksportuje wyniki do tabeli w obszarze rysunku. Całość dokumentacji znajduje się na jednej rzutni, dzięki czemu projekt jest czytelny i kompletny w jednym formacie.
  • Podgląd polecenia: umożliwia podgląd w przypadku polecenia, dotyczących edycji pliku jak kreskuj czy tnij. Pozwala przewidzieć efekt przed zastosowaniem a tym samym wybrać najlepsze rozwiązanie i uniknąć ewentualnych pomyłek, które zabierają czas.

 

Nakładki branżowe

Nakładki branżowe usprawniają pracę na plikach w konkretnej dziedzinie projektowania. W przypadku architektury, program GstarCAD umożliwia pracę na kilku z nich. Są to :

  • CADprofi Architectural to nakładka wspomagająca tworzenie rysunków budowlanych, rzutów oraz elewacji. Umożliwia: rysowanie ścian wielowarstwowych, wstawianie okien, drzwi, wymiarowanie architektoniczne, tworzenie opisów oraz wykorzystywanie obiektów z obszernych bibliotek wyposażenia wnętrz. Możliwe jest również tworzenie rysunków elewacji. Wyróżniającą cechą programu jest możliwość projektowania planów ewakuacyjnych i planów BHP.
  • Seria CP-Symbols Architectural to zestaw bibliotek symboli i obiektów dla użytkowników GstarCAD, które wspomagają  tworzenie projektów architektonicznych. CP-Symbols Architectural składa się z 5 bibliotek: Stolarka budowlana, Wyposażenie wnętrz, Symbole i oznaczenia, Plany ewakuacyjne i bhp, Diagramy i schematy blokowe. Każda z tych bibliotek może być nabyta osobno, jako seria lub w pakiecie CP-Symbols Suite.
  • e-CAD to zestaw narzędzi dla GstarCAD, który przyspiesza i ułatwia projektowanie konstrukcji stalowych, żelbetowych i drewnianych, w oparciu o najnowsze wytyczne z Polskich i Europejskich Norm.
  • MCAD to profesjonalne nakładki do GstarCAD  wspomagające tworzenie projektów w branży budowlanej. MCAD składa się z 6 modułów: MBASE, IFO, MPLOT, MZELB, MSTAL, MABCin.
  • APLUS rozszerza możliwości GstarCAD, dodając technologię BIM, obszerną bibliotekę czystych bloków DWG. Nakładka APLUS jest  wykorzystywana już w ponad 100 biurach architektonicznych w Polsce.

 

Pobierz GstarCAD

Pobierz i przetestuj bezpłatnie możliwości programu GstarCAD.

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Wróć

Pobierz GstarCAD 2019 i przetestuj jego możliwości!

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD 2019 działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

Pobierz Demo
Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz linki do pobrania wersji testowej GstarCAD 2019 (32/64-bit) w języku polskim i angielskim oraz podręcznik użytkownika.

Jeżeli wiadomość nie dotrze w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
Wyboru pomiędzy wersją Standard, Professional a Edukacyjną, dokonujemy po uruchomieniu zainstalowanego już programu.

Aktualna wersja programu w polskiej wersji językowej:
181026

Aktualna wersja programu w angielskiej wersji językowej:
190128

Dla pobrania wersji Demo nakładek branżowych przejdź do strony Nakładki Branżowe >

Poprzednie wersje GstarCAD >

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-589, ul. Sołtysowska 12A/4. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl

Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.
Wróć

Poprzednie wersje GstarCAD

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

×
Dlaczego GstarCAD?
Wieczysta
licencja
Obsługa plików
DWG/DXF
Bezpłatne wsparcie
techniczne
Ponad 10 lat
na rynku
12 312 59 93